Зион, Макколъм водят голяма четвърта четвърт при победата на Пеликанс със 117-106, забавяйки скорошния скок на Клипърс
AP News | 2024-02-08 | 07:49:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Си Джей Макколъм вкара 13 от своите 25 точки през четвъртата четвърт, добави Зион Уилямсън 21 точки и 10 асистенции, а Ню Орлиънс Пеликанс забави неотдавнашния ръст на Лос Анджелис Клипърс с победа със 117-106 в сряда вечерта.

Брандън Инграм имаше 15 точки и осем борби за Пеликанс, които откриха мач гостуване в четири мача с четвъртата си поредна победа, за да съчетаят най-дългата си победна серия за сезона. Хърб Джоунс и Трей Мърфи III добавиха по 13 точки.

Джеймс Хардън отбеляза 19 точки, а Норман Пауъл имаше 18 за Клипърс, чиято серия от четири победи приключи в първия им мач от впечатляващото 6-1 пътуване, по време на което те се преместиха на върха в класирането на Западната конференция. Лос Анджелис играеше осмия си мач за 13 дни, а Ню Орлиънс спечели.

Кауай Леонард вкара 15 точки, а Пол Джордж завърши със седем, след като пропусна първите си девет удара, докато Лос Анджелис загуби за едва шести път в 32 мача от началото на декември.

Играйки след натъртване на кост в левия си крак, Уилямсън вкара 13 точки в четвъртата четвърт и завърши една срамежлива в кариерата си с високо ниво на асистенции, поемайки отсечката със серия от неудържими удари към обръча. Петата тройка на Макколъм с 5:15 до края на играта увеличи преднината на Пелс до 105-89.

Йонас Валанчунас вкара осем точки за Ню Орлиънс, преди да напусне мача през втората четвърт с натъртен десен прасец.

Жестокият график принуди Клипърс да играят у дома един ден след като се завърнаха от франчайза последното пътуване на Грами. Клипърс ще се преместят от централната арена, която е домакин на музикалните награди през следващия сезон, и в новия си Intuit Dome в Ингълуд.

Умората на Клипърс беше очевидна през първото тримесечие, докато Ню Орлиънс се претърколи до 17- точка води. Джордж направи 0 за 9 през първото полувреме, но отбеляза първия си скок след полувремето.

Хардън изпревари Морис Чийкс (7392) за 15-то място в списъка с асистенции в кариерата на НБА през второто тримесечие.

Джоунс отиде в съблекалнята по средата на първото тримесечие, след като се сблъска лице в лице с Леонард рамо, докато преследвате пас. Джоунс се завърна през втората четвърт, но Валанчунас отиде в съблекалнята няколко минути по-късно, след като се сблъска с Инграм.

Наджи Маршал остана с контузия в гърба за Ню Орлиънс.

Клипърс центърът Ивица Зубак се завърна след отсъствие от един мач с разтежение на прасеца.

Пеликанс: В Лейкърс в петък.

Клипърс: Домакин на Детройт в събота.